KİGGEM FAALİYETLER

İş Gücü Kapasitesini Arttırmaya Yönelik Sertifikasyon Programları
  ○ İş arayan, çalışan, yeni iş kurmak isteyen ve işletmesini geliştirmek isteyen kadınlara yönelik eğitim faaliyetlerinden oluşur. 
○ Her sertifikasyon programı ,kadınların iş hayatındaki gelişim ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır . 
○ Sertifikasyon programları 4 haftaya yayılarak takvimlendirilmiş, toplam 28 saat süren 7 dersten oluşur.
○ KİGGEM’de aşağıdaki eğitimler verilecek olup, katılımcıların hangi eğitimleri alacağı dahil oldukları sertifikasyon alanına göre belirlenir.
■ Öz geçmiş oluşturma ve mülakat teknikleri eğitimi
■ Etkili iletişim becerileri eğitimi
■ Müşteri ilişkileri yönetimi eğitimi
■ Etkin problem çözme becerileri eğitimi
■ Sorun ve kriz yönetimi eğitimi
■ Sorunlu müşterilerle başa çıkma eğitimi
■ Satış ve pazarlama eğitimi
■ Hedef koyma, planlama ve zaman yönetimi eğitimi
■ Dijital pazarlama eğitimi
■ Etkili sosyal medya kullanma eğitimi
■ Yönetim becerileri, liderlik ve takım yönetimi eğitimi
■ Kaynak oluşturma eğitimi
■ Tahsilat becerileri eğitimi
 
Kariyer Danışmanlığı
○ Meslek sahibi olmayan kadınların kendi ilgi ve yeteneklerine uygun bir meslek seçmeleri için danışmanlık faaliyetleri yürütülmektedir.
○ Çalışan kadınların kariyer hedefleri oluşturmaları ve kariyerlerinde ilerlemeleri için danışmanlık hizmeti verilmektedir.

İşletme Danışmanlığı
○ Yeni iş kurmak isteyen kadınların iş fikirleri ve projeleri Girişimci Danışma Kurulu tarafında değerlendirilip, katılımcılara yapacakları işle alakalı hukuki, mali, finansal ve yönetimsel danışmanlık yapılmaktadır.
○ İşletmesini geliştirmek isteyen kadınların işletme yapısı Girişimci Danışma Kurulu tarafından hukuki, mali, finansal ve yönetimsel açıdan değerlendirilip, işletmenin risk ve gelişim alanları ile alakalı öngörüler oluşturulmaktadır.
○ Katılımcıların Girişimci Danışma Kurulu hizmetinden faydalanmaları için İş yaşamları ile ilgili KİGGEM Sertifikasyon Programından mezun olması gerekmektedir.

İş Hayatında Güçlü Kadınlar Seminerleri
○ Antalya iş yaşamında içerisinde bulunan kadınlara yönelik yapılacak bu seminelerle kadınlara iş dünyasında farkındalık ve ilham kazandırılması amaçlanmaktadır.

Antalya İş Hayatında Güçlü Kadınlar Çalıştayı
○ Yılda bir kez yapılacak bu çalıştay, Antalya İş hayatında yer alan bir çok kesimin bir araya geldiği ve Antalya’da yaşayıp, ekonomik faaliyette bulunan kadınlara yönelik değerlendirmelerin yapıldığı, iş birliğine dayalı projelerin oluşturulduğu bir platform olacaktır.

Is Hayatında Guclu Kadınlar